jak nauczyć się francuskiego?

Jak zacząć uczyć się języka francuskiego?

Jak zacząć uczyć się języka francuskiego?

Wiele osób mnie pyta jak zacząć uczyć się języka francuskiego. Czy jest to dla nich możliwe? Oraz jak to robić?
Otóż! Dobrze, że takie pytania są stawiane i jeszcze lepiej, że takie pytania nurtują ludzi. Nie będę analizować uzasadnień tych pytań, ale postaram się na nie bezpośrednio odpowiedzieć. A więc:

jak nauczyć się francuskiego?

1. Wyzwanie

Po pierwsze: Do kwestii nauki języka francuskiego należy podejść jak do wyzwania!

Są pewne kwestie w życiu, które popychają nas do tego by zacząć się uczyć tego języka. Jedni chcą po prostu, a inni ludzie muszą. Nieważne! Nauka francuskiego jest to nie lada wyzwanie. Ale wyzwanie osiągalne! Tylko trzeba do tego umiejętnie podejść.

2. Zasada 3D

Odpowiednim podejściem będzie tutaj zasada 3D: Decyzja, Determinacja, Dyscyplina. Proponuję sobie wydrukować te 3 słowa i powiesić gdzieś w domu. Nie musi to być złota ramka z małym ołtarzykiem, lecz wystarczy miejsce gdzie patrzymy/sięgamy/otwieramy regularnie co najmniej raz dziennie. Na dole strony znajdziesz gotowy szablon do wydruku. A teraz po kolei:
2.A. Decyzja – czasami coś robimy bo trzeba. Nie wystarczy zapisać się na kurs/lekcje indywidualnie by skutecznie nauczyć się języka francuskiego. Do skuteczności potrzebne jest zaangażowanie. A to uzyskuję, jeżeli otwarcie przyznam przed samym sobą, że to osiągnę. Czyli podejmę świadomą decyzję, że to zrobię.

2.B. Determinacja – po podjęciu decyzji, trzeba się na ten kurs zapisać i na niego uczęszczać. Nie wystarczy sama obecność, lecz aktywne uczestnictwo oraz ogromna, ale to naprawdę ogromna, samodzielna praca w domu, samemu. Niełatwo jest znaleźć czas na dodatkowe zajęcie w czasie wolnym, przecież jest jeszcze praca, dom, rodzina. Tyle rzeczy jest do zrobienia. Ale, wiem, że wystarczy 15 minut codziennie, podkreślam codziennie by osiągać zadowalające postępy w nauce francuskiego. A te 15 min z pewnością się znajdzie!
2.C. Dyscyplina – najważniejsza rzecz! Pamiętam jak podejmowałem wiele decyzji, działań i miałem w sobie pełno determinacji. Ale wyznacznikiem tego czy mi się cokolwiek udało, było to czy wytrwałem gdy przychodziły chwile zmęczenia, zwątpienia, gdy nie widziałem sensu i dotychczasowych rezultatów. To jest właśnie dyscyplina. Takie chwile będą się zdarzać cały czas. Na takie chwile mam już wypracowaną prostą metodę: po prostu zrób to! Trwaj w tym co zacząłeś a uda się!

Podsumowując: Jak zacząć uczyć się francuskiego? Uda się? Jak uczyć się języka francuskiego? Zastosuj 3D, zapisz się na kurs i ciesz się rezultatami.

Pay with a share....Buffer this pageEmail this to someoneShare on Facebook
Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Reddit

About the author

Paweł W.

View all posts

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *